غنچه های نشکفته

روش زندگی و کمالات آن
  • ناشر: آوای منجی
  • یک جلد، آخرین چاپ 1394
  • شابک: 978600640293

توضیحات کتاب

بسم اللّٰه الرّحمن الرّحیم

کتاب حاضر، حقایق و مطالب علمی، بسته، عمیق و پر معنایی است، در زمینه‌های اعتقادی، توحیدی، ولایی، عقلی، نقلی، منطقی، فلسفی، عرفانی، فقهی، سیاسی، اخلاقی، روانشناسی، جامعه شناسی، طبی و ... است. این مطالب در قالب عباراتی کوتاه و قصار مانند، در زمینه‌های مختلف از فوق عرش و مجرد تا فرش، خاک نشینی و ماده. برگرفته از محضر قرآن مبین و روایات نورانی و صفا بخش حضرات معصومان پاک سلام اللّٰه تعالی و صلواته علیهم اجمعین. از نظر شمارش، مطالب و غنچه‌هایی که در کتاب موجود است تعداد چهار هزار و هفتصد و شانزده تا می‌باشند؛ به سبب آن که مطالب –غنچه‌های نشکفته- کتاب کوتاه می‌باشند؛ آن‌ها به صورت الفبا ترسیم شده اند. پس اگر کسی می‌خواهد مطلبی را از کتاب به دست بیاورد، حرف اصل و خاصی را از آن در نظر می‌گیرد، با رجوع به فهرست کتاب مطلب مورد نظر حاصل می‌گردد. از نظر پیدایش و آدرس، مطالب کتاب به دو دسته تقسیم می‌شوند.

یکم: حضرت علیم علام مطالب را به ذهن فقیر حقیر آورد و آن‌ها را نوشته ام.

دوم: مطالب از جاهایی گرفته شده اند؛ مانند آن که برداشت از حدود پانصد حدیث کوتاه از کتاب غرر الحکم: مجموعه کلمات قصار حضرت علی علیه السلام می‌باشد؛ ولی به جهت زیادی آدرس منبع، همه ترک شدند تا آن که کتاب قطور نگردد.

در ضمن نسخه‌های متعددی در شفای بیمار و درمان دردها، تقویت اعصاب، گشایش کار، گشایش زندگی، ازدواج و تشکیل خانواده، غنا و به دولت رسیدن، محبت و حفظ خانواده، باطل نمودن سحر و جادو، برآورده شدن حوائج، رفع فقر و جلب دولت، خلاصی از زندان، طلب روزی، حل مشکلات، و امثال این‌ها در این کتاب موجود است؛ مایه و پایه نسخه‌ها اسم‌های مقدس خداوند تبارک و تعالی و ذکر آن‌ها است. با مأنوس شدن به آیه ای، اسم مقدسی و داشتن ذکری می‌توان مشکلات مادی و معنوی خویش را حل نمود و به مقصد رسید.

و السّلام علیکم و رحمة اللّٰه و برکاته

مطالعه مختصر کتاب